Zachtop lachen

Kees Hulst, Emma Buysse en Minouk Beekman
zo 7 dec ’25 20:00
zo 7 dec ’25
20:00
  • zo 7 dec ’25
    20:00
    Schouwburg Cuijk
    Grote Zaal
    Vanaf do 22 mei ’25 13:30
  • Inclusief consumptie, pauze nog niet bekend

Malou, een jonge vrouw met een goed gevoel voor galgenhumor, durft van het ene op het andere moment niet meer deel te nemen aan het verkeer. ‘Zachtop lachen’ is een meeslepende en geestige voorstelling over een patiënt-in-ontkenning en haar therapeut.

Het stuk ontsluiert de invloed van trauma’s die generaties meegesleept worden en de kracht van stilzwijgen binnen families. Langzaam wordt duidelijk dat de humor van Malou haar overeind houdt en waar ze maar niet over kan praten. Het motto van haar Indische familie, ‘eten is zilver en zwijgen is goud’, blijkt pijnlijk treffend te zijn. Esther Scheldwacht, die eerder hoge ogen gooide met onder andere ‘Lichter dan ik’, regisseert en bewerkt de aangrijpende bestseller van Malou Holshuijsen tot een grappig, scherp en ontroerend theaterstuk.  

Inleiding
Vooraf ben je welkom bij een speciale inleiding waarin de makers vertellen over de voorstelling. Ze gaan dieper in op de keuze voor het stuk, de bewerking, regie en de acteurs. Er wordt kort ingegaan op de inhoud van het stuk, zonder daarbij te veel weg te geven over het verhaal.

Credits

bewerking en regie: Esther Scheldwacht, naar de roman van Malou Holshuijsen | spel: Kees Hulst, Emma Buysse en Minouk Beekman | livemuziek: Minouk Beekman

Nog meer genieten

Kom ook eens lekker eten in ons gezellige Fraterhuis of verwen jezelf met een VIP-arrangement. De beschikbaarheid bij een voorstelling zie je vanzelf in het bestelproces. 

 

Lees Meer